شرکت گواهی دهنده ارگانیک
با آشکار شدن اثرات مثبت کشاورزی ارگانیک شامل منافع زیست محیطی و بهداشتی در کنار منافع مالی، کشاورزی ارگانیک باعث افزایش تعداد مصرف کنندگانی شد که به دنبال یک محصول سالم و بدون مواد شیمیایی بودند. مصرف کنندگان با آگاهی از نتایج و اثرات سوء استفاده از محصولات شیمیایی و سم پاشی شده به مصرف محصولات ارگانیک روی آورده و روز به روز به تعداد طرفداران محصولات ارگانیک افزوده می شود. چرا که با اطمینان از سلامت محصول و عدم مصرف مواد شیمیایی در رشد و نمو محصولات، آنها را مورد استفاده قرار می دهند.
با بیشتر شدن تقاضا برای محصولات ارگانیک، بازار استانداردها، گواهی ها و قوانین نیز گرم شد. تولیدات ارگانیک گواهی شده، باید تمام مراحل تولید، بسته بندی و فرآوری را زیر نظر اعضای گواهی دهنده طی کرده باشند.

محصول ارگانیک چیست؟
محصولی است که با تکیه بر مدیریت اکوسیستم، حفظ سلامت آب، خاک، گیاه و انسان بدون استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی تولید می گردد. تمام فرآیند تولید، فرآوری، بسته بندی، نگهداری، حمل و نقل، شرایط کاری، شرایط اجتماعی، عرضه و برچسب گذاری اين محصولات تحت كنترل و پايش یک نظام گواهی و استاندارد معتبر ارگانيك می باشد.

گواهینامه ارگانیک
گواهی ارگانیک، اواراقی مستند و معتبر است که از سوی موسسات و یا شرکت های زیصلاح به متقاضی واجد شرایط اعطا می شود تا گواهی بر ادعای تولیدکننده مبنی بر مطابقت تولیدات با استاندارهای ملی و یا بین المللی باشد و به طور كتبي انطباق فرایند تولید، فرآوری، شبکه توزیع و…. محصولات غذایی را با استانداردها و مقررات (ارگانیک و…) را تضمین می کند. این گواهینامه نشان می دهد که محصول دارای ویژگی های خاصی مطابق با استاندارد است.

بازرسی و گواهی و مشاوره محصولات ارگانیک
شرکت سبز گواه ارائه دهنده گواهی نامه های ارگانیک داخلی و بین المللی مطابق با استانداردهای قانون ارگانيك اتحادیه اروپا(EU)، برنامه ملی ارگانیک آمریکا(NOP)، استاندارد کشاورزی ارگانیک ژاپن(JAS) و… می باشد. که شرکت بازرسی مهندسی بین المللی طرح توسعه میلاد(d.m.d) آمادگی خود را برای خدمت گذاری به رهروان سلامت اعلام می دارد.

شرکت های بازرسی و گواهی ارگانیک
در این رابطه در ایران صرفا شرکت های دارای مجوز از سازمان تایید صلاحیت ایران در حیطه بازرسی و گواهی این دسته محصولات (ارگانیک، گپ و…) مجاز و واجد شرایط می باشند. شرکت هایی که توانایی اعطای گواهینامه ارگانیک مطابق با استانداردهای بین المللی را دارند نیز قطعا نمایندگی یک مرجع و شرکت بین المللی (در خارج از کشور) بازرسی و گواهی محصولات ارگانیک را دارا می باشند.

کشاورزی ارگانیک و پایدار
کشاورزی زیستی یا ارگانیک، نوعی کشاورزی است که در تولید و فرآوری محصولات آن از کودهای شیمیایی، سموم، هورمون‌ها و دگرگونی‌ها و دستکاری‌های ژنتیکی استفاده نشود و همه مراحل تقویت زمین، کاشت و برداشت با استفاده از نهاده‌های طبیعی (همچون کود زیستی، کمپوستها، حشرات سودمند، ریزاندامگان کارآ یا EM) باشد.

مراحل اخذ گواهی ارگانیک

 • درخواست متقاضی و تکمیل فرم اولیه مبنی بر معرفی پروژه جهت مدیریت ارگانیک
 • بررسی درخواست متقاضی و اراسل فرم جهت ارائه مدارک مورد نیاز
 • آماده سازی و تکمیل طرح سیستم و تایید از سوی شرکت بازرسی
 • عقد قرارداد و اعلام زمان بندی بازرسی

خدمات بازرسي، ارزیابی و گواهی صدور گواهی بازرسی

 • بازرسی فرآیند تولید تا عرضه محصولات ارگانیک مطابق با استاندارد 11000 ISIRI (الزامات تولید ، فرآوری ، بازرسی و صدور گواهی، برچسب گذاری و بازاررسانی مواد غذایی ارگانیک) و اعطای گواهینامه مربوطه
 • بازرسی فرآیند تولید تا عرضه محصولات ارگانیک مطابق با استانداردهای بین المللی؛ قانون ارگانيك اتحادیه اروپا(EU)، برنامه ملی ارگانیک آمریکا(NOP)، استاندارد کشاورزی ارگانیک ژاپن(JAS) و… ، ارائه گواهینامه مربوطه به متقاضیان
 • بازرسی مدیریت جامع فعالیت های کشاورزی مطابق با استانداردهای عملیات خوب کشاورزی (Global G.A.P & IRAN G.A.P) و اعطای گواهینامه مربوطه
 • ارائه خدمات بازرسی و گواهی مطابق با استاندارد‌های سازمان ملی استاندارد ایران، “مرز بیشینه مانده آفت کش ها (سبزی های غده ای و ریشه ای، صیفی جات، غلات) ” ، “تعیین باقیمانده سموم و فلزات سنگین در محصولات کشاورزی و دامی” و دیگر استانداردها و صدور گواهینامه انطباق (AS)
 • کنترل و بازرسی نهاده ها و افزودنی های مجاز در کشاورزی ارگانیک مطابق با استانداردهای مربوطه و ارائه گواهی انطباق
 • ارائه خدمات بازرسی و نمونه برداری جهت صدور گواهینامه انطباق کالاهاي وادراتی (Confirmation Of Compatibility = COC)
 • ارائه خدمات بازرسی و همکاری با ادارات کل استاندارد استان ها، کلینیک ها ی گیاهپزشکی و شرکت‌های خدماتی تولیدی جهت پیاده سازی روش اجرایی صدور ”پروانه کاربرد نشان استاندارد“ (حدود مجاز آلاینده ها، باقیمانده فلزات سنگین و سموم) در محصولات کشاورزی و سایر استانداردهای مربوطه
 • چک کردن تاییدیه و گواهینامه محصولات وارداتی ارگانیک

شرکت بازرسی مهندسی بین المللی طرح توسعه میلاد كليه عوامل و فعاليت ها در خصوص فرآیند تولید تا بازاررسانی محصولات کشاورزی و دامی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
این شرکت در زمينه انواع بازرسی های تخصصی محصولات ارگانیک با بهره گيري از سرمايه هاي انساني خلاق و مسئوليت پذير و سازماني يادگيرنده، انگيزاننده و مشتري گرا اقدام به رعایت کامل و دقیق دستور العمل هاي ابلاغي موسسه استاندارد در خصوص فعالیت های بازرسی و تهیه كليه گزارشات در زمينه انطباق مشخصات فني محصول مورد بازرسي با ضوابط استانداردهاي ملي مورد تائيد موسسه استاندارد نموده و گواهينامه هاي مربوطه را صادر می نماید.
ارائه خدمات بازرسي و گواهي؛ به تعاوني ها، اتحاديه ها و كليه تشكل هاي توليدي مجري سيستم كنترل داخلي (ICS) مطابق با استانداردهای ارگانيك (ملی و بین المللی) براي دامنه های:
زراعي، باغي، دام، طیور، زنبورداری، آبزی‌پروری، برداشت از عرصه طبيعي (محصولات وحشی و خودرو)، نهاده های کشاورزی، فرآوري (خوراکی‌ها، نوشیدنی‌ها)، صنایع تبدیلی (منسوجات، آرایشی- بهداشتی) و همچنین کترینگ امکان‌پذیر است